Kuchnia bezuchwytowa – optymalne rozwiązanie

Fronty meblowe decydują o charakterze kuchni. Chcąc osiągnąć zamierzony efekt zgodny z naszymi preferencjami należy wybrać wariant najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania bezuchwytowego otwierania szafek. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabudowa kuchenna nabiera niezakłóconej, ujednoliconej powierzchni.

UCHWYT FREZOWANY

Uchwyty frezowane to rozwiązanie konkurujące z klasycznym sposobem otwierania szafek meblowych. Rozwiązanie to można zastosować w przypadku frontów lakierowanych oraz fornirowanych. Można wówczas wykonać je na wysoki połysk bądź w strukturze matowej.

Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH

LISTWA KORYTKOWA

System otwierania bezuchwytowego (korytkowego) przeznaczony jest dla osób, dla których głównym aspektem podczas tworzenia zabudowy kuchennej jest nowoczesny design. Dzięki zastosowaniu poziomej bądź pionowej aluminiowej listwy, kuchnia zyskuje nietuzinkowy charakter. Tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne oraz funkcjonalne. Główne zalety to łatwość utrzymania czystości, bezpieczeństwo oraz wygoda podczas użytkowania.

Listwy korytkowe montuje się wewnątrz korpusu szafki, dzięki czemu nie musimy stosować uchwytów meblowych, tym samym nie zaburzają efektu wizualnego zabudowy kuchennej.

Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH

TIP-ON

System TipOn firmy Blum czyli mechaniczne wspomaganie otwierania przeznaczony jest do otwierania frontów bez uchwytów. Jest to proste, nie wymagające większego wysiłku otwieranie. Jedynie poprzez delikatne naciśniecie na front otwieramy dowolną szafkę bądź szufladę. W przypadku zamknięcia, wystarczy go lekko docisnąć. O tym, że front zostanie zamknięty decyduje magnes, który znajduje się w jednostce TIP-ON, który oddziałuje na płytkę magnetyczną zamontowaną po wewnętrznej stronie frontu. W przypadku szuflad zasada działania się nie zmienia – naciskając na front wysuwamy szufladę.

SERVO-DRIVE

Servo-Drive firmy Blum to elektryczny system, który wspomaga otwieranie frontów. Stosuje się go zarówno w zabudowie dolnej, jak i szafkach górnych. Ponadto idealnie sprawdza się podczas otwierania szuflad, w których znajdują się sortowniki na odpady. Mając mokre bądź zabrudzone dłonie można z łatwością wyrzucić nieczystości zachowując przy tym czyste fronty mebli.

Realizacja MEBLE WACH
Realizacja MEBLE WACH

System elektryczny powoduje, że fronty otwierają się poprzez delikatne naciśnięcie powierzchni frontu. W przypadku zabudowy górnej, zamykana jest ona automatycznie za pomocą włącznika, który zostaje umieszczony w boku korpusu szafki.

wróć

W GÓRĘ